Spor'a başlama nedenleri
Fit görünmek , farklılaşmak.. Hepsi spor yaparak fit olma yolunda gidiyor. Sıkılgan bir hayatınız var ise,spor yaparak kendinize bir güzellik yapabilirsiniz.

Spor 'a başlamadan Önce Hedefinizi Belirleyin

Spor , hayatımızda mutlaka olması gereken en önemli aktivitedir. Günlük işleriniz arasında , 1 saat kendinize ayırın! Kendinize ayırmanızın nedeni ise,vücudunuzu sevin.. Ruhunuzu beslemenizin yanı sıra , vücudunuzu da besleyin. Olabilesi diyabet hastalıkları , obezite için kendinize 24 saatten 1 saat ayırın. Fit bir vücut ve atletik yapıyı her insan ister. Fakat , istemek ile olmuyor. Her daim çalışmalarınızı arttırın devamlılık yapın. Vücut geliştirme için bir spor salonuna yazıldığınızda ilk ay vücudunuzda her yeriniz ağrıyacaktır. İlerleyen zamanlarda yağ oranı düşerek , kilo kaybına uğrayabilirsiniz. Giden yağlar yerini kas olarak vücuda empoze edecektir.
Sürekli hale getirdiğiniz bu spor dalını , 2 günde 1 yapmadığınız takdirde huzursuz olacağınıza şüpheniz olmasın. Yağlı yemeklerden, şekerden, çikolatalardan uzaklaşacaksınız..

Farklılığınızı Dile getirin!

Farklılığınızı Dile getirin!

Spor 'un size katkıları

Spor'a başladığınızda , hangi spor dalı olursa olsun , öncelikle yağ yakımını arttırdığı için nefes solunumu bile değişecektir. Vücut geliştirme sporu bay ve ya bayan farketmeden vücudu şekillendiren bir spor dalıdır. Vücut geliştirme ( body building ) ile ilgilenen bayan ve bay sporcularımızdan örneklerimiz oldukça çoktur. Engel'i unutun.

Herşey beyinde biter

Herhangi bir aktiviteye başlamadan önce onu beyninizde benimseyin. Benimsenen olgu , ileride tüm güçlükleri yenmenize yardımcı olacaktır. Polyanna gibi düşünceleri bir yana bırakarak isteğinizi arttırın.

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları