İzmir İçin "Çok Kuvvetli" Yağış Uyarısı
İzmir İçin "Çok Kuvvetli" Yağış Uyarısı verildi!

İzmir için yağış !

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden meydana getirilen açıklamada, İzmir’de esbak gece ezanı saatlerinden itibaren can alıcı bulunan boğanak ve gökgürültülü boğanak yağışın, kuvvetli ve çelimsiz sürekli sıkıntı halinde iyi rüzgarla tesirini artıracağı belirtildi. "Fırtınanın Pazartesi (bugün) günü ilk saatlerde etkisini kaybetmesi beklenmektedir" dendi.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada bölgenin Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine gireceği belirtildi.

Açıklamada, hava sıcaklığının hafta başından itibaren artacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği kaydedildi.

Yapılan yeni değerlendirmelere göre, ülke genelinde görülmesi beklenen yağışların Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Marmara'nın güney ve doğusunda yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor. 5 Ocak Salı (yarın); İzmir ve Aydın çevrelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı olarak geçecek.

Yurt genelinde havalar yağış ağırlıklı devam ederken, meteoroloji yetkilileri ise İzmir için özellikle merkezde çok kuvvetli, güneybatı ilçelerinde ise şiddetli yağış beklentisi bulunduğu konusunda vatandaşları uyardı.

- See more at: http://londravizyon.com/2016/01/04/zmir-cin-cok-kuvvetli-yagis-uyarisi-18194/#sthash.MspiIajb.dpuf

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları