İnsan Vücudu Hakkında bilmediğiniz Gerçekler
insan vücudunun nasıl çalıştığını herkes fazlasıyla merak eder. Biraz durup düşündüğümüzde ne kadar müthiş yaratıldığımızın farkına varabiliriz.

1. eklemlerden çıkan çıt sesi

eklemlerden çıkan çıt sesi

insan vücudunda genellikle ellerde, ayaklarda omurlarda ve eklemlerde görülür çıtlama sesi. Bu çıtlama sesi eklem sıvısında ki baloncukların hareketlenmesinin sesidir aslında.İnsanoğlu sürekli olarak yapmasa pek zararı yoktur, fakat sürekli yapıldığında ilerleyen zamanlarda dokulara zarar verildiği bilinmektedir.

2. insanın terlemesi

insanın terlemesi

Terleme, günlük hayattan yoğun çalışanların ve yaz aylarında her insanın başına gelen bir olaydır. Oysa ki bilimsel açıklaması ise, terleme kötü kokmaz kokuyu yaratan asıl şey tere karışan vücut bakterilerinin bıraktığı atıklardır.

3. insan da ki kan

insan da ki kan

Bir damla kanda 10.000 tane beyaz kan hücresi ve 250.000 tane pıhtılaşmayı sağlayan kan trombositi bulunur.

4. bazı insanlarda bulunan farklı göz rengi

bazı insanlarda bulunan farklı göz rengi http://www.evrimagaci.org/fotograf/46/1121

Heterokromi, farklı göz rengine sahip olma  daha çok köpeklerde görülmesine rağmen nadir olsa da insanlarda da görülebilir. 

Bu farklılık (çeşitlilik) bize "ani etkiki faydalı mutasyonlar" için de bir örnek teşkil edebilir. Eğer ki heterokromik gözlere sahip bireyler, Cinsel Seçilim açısından bir avantaj elde edecek olurlarsa, bu nadir özellik belli bir süre sonra popülasyonda bir norm haline gelebilir. Bu da sıklıkla bahsettiğimiz gibi, %70-90 oranında nötr olan mutasyonların, sonradan faydalı hale gelmesine bir örnek olacaktır.

5. solak insanlar daha güçlüdür

solak insanlar daha güçlüdür

Solak insanlar, güçlerini saat yönünün tersine uyguladıklarından dolayı daha güçlüdürler. Bu tez fizikten kaynaklanıyor olabilir. Sağ elini kullanan bir kişiye göre solak insanlar, kavanozu açmanın çok daha kolay olduğunu iyi bilirler.

Bu, fizikten kaynaklanıyor olabilir – solak insanlar, güçlerini saat yönünün tersine uyguladıklarında daha güçlüdürler. Bu, solak bir kişi için sağ elini kullanan bir kişiye göre kavanozu açmanın çok daha kolay olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, kavanozu kapatırken zıt yöne güç uygulamanız gerektiğinden sağ elini kullanan insanlar için bunu yapmak çok daha kolaydır.

6. Şekerlemenin insan vücuduna faydaları

Şekerlemenin insan vücuduna faydaları

Bir insan günde 20 dakika şekerleme yaptığında sağlığı açısında faydalı bir eylem olarak bilinir. Konsantrasyon, ruh hali ve verimliliğimizi arttırır. Fakat bu süreden fazla uyumak yapmak, olumsuz sonuçların görülmesine neden olabilir. Daha yorgun ve sinirli hissetmenize neden olabilir.

7. Birçok Ölü Hücre

Birçok Ölü Hücre

Bir insanda her gün, vücudunda bulunan ölü hücrelerden kurtulmaktadır. Özellikle insanın cildinde bulunan ölü hücrelerden kurtulduğu bilinmektedir. 

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları